Krása na stěně


Některé webové stránky hovoří o tom, že mezi názvy není rozdíl, jiné však zase tvrdí, že pravý gobelín musí pocházet od slavného mistra Gobelina a jeho dílny s názvem „Manufacture des Gobelins“. Jde o metodu paličkování na stavu. I když se někde přou, že je to druh tkaní, jinde tvrdí že v žádném případě. Sporů kolem tapiserií panuje více, ale nejsou pro tento článek vůbec důležité. My se podíváme do současnosti a také na firmu, která se výrobou a restaurováním takových závěsných koberců zabývá. Najdete u nich například i gobelín s názvem Kimonova bitva Atelierytapiserii.cz.

gobelín na zdi

V současnosti se technika nezměnila, jen je to vše podstatně rychlejší a modernější. Co se změnilo jsou jen náhražky gobelínů, například látky, na kterých jsou různé motivy natištěny různými technikami. To už jsou ovšem kýče, které nemají s pravou tapiserií nic společného. V dnešní době už není moc firem, které by se ještě touto nebo podobnou technikou zabývalo. Ony totiž koberce na stěny tak nějak upadly v zapomnění a delší dobu se o nich nemluvilo. Nyní však opět přichází boom a tato věc se stává módou. Jestli to je a bude ke prospěchu, to se teprve uvidí.

gobelín na zdi

Firma, o které je zde řeč umí udělat nové gobelíny, ale také se zabývá restaurací starých kousků, a to na té nejvyšší úrovni. Pokud už máte doma něco podobného, musíte to sem tam udržovat. Ne postříkat vodou a mýdlem a nechat uschnout. Tím to celé zničíte. Dopravte to sem a bude vám to vyčištěno speciálními technikami, takže bude váš gobelín vypadat jako by zrovna opustil dílnu. Takže pokud vás toto téma zaujalo a chtěli byste tapiserii vyčistit, nebo si pořídit novu do svého bytu, není pro vás nic jednoduššího. Musíte najet myší na odkaz, který je zde zvýrazněn jinou barvou textu a tam kliknout. Tím pádem jste se ocitli na webu firmy a nahoře v záložkách si můžete vybrat co zde potřebujete.